•    Ambassadörer

    Svensk Magisk Cirkel har även ambassadörer spridda över landet. Det dessa ambassadörer gör är att vara den lokala representanten för SMC runt om i Sverige. De verkar som kontaktperson för SMC på lokalnivå för både medlemmar och styrelse samt hjälper till med medlemsansökningar och mycket annat. Har du några frågor om trolleri, Svensk Magisk Cirkel, undrar hur man blir medlem eller något annat trollerirelaterat, så är du välkommen att höra av dig till den SMC-ambassadör som bor närmast.

    Ambassadörer

    ASKIM
    Ingvar Holmander
    ”Hodé”
    Svartmossevägen 43,
    436 39 Askim

    Tel: 031-28 75 49
    Mobil:
    E-post: ingvar.holmander@gamma.telenordia.se

     

    DOMSJÖ

    Hans-Ivar Gjersvold
    ”Hivaro”
    Marknadsvägen 16
    892 34 Domsjö

    Tel: 0660-510 87
    Mobil: 070-300 29 89
    E-post: hansivar@gjersvold.se

     

    ESKILSTUNA

    Carl Tillenius
    ”TrollCarl”
    Intagsgatan 8A
    633 50 Eskilstuna

    Tel: 016-126912
    Mobil: 0703-06 94 32
    E-post: info@trollcarl.nu

     

    FALKENBERG

    Jan Wolfhagen
    Rösesvägen 10
    311 38 Falkenberg

    Tel:
    Mobil: 0705-274100
    E-post: jan@wolfhagen.se

     

    HÖGANÄS

    Jonas Ziegler
    ”Jozima”
    Frihamnsgatan 10
    263 39 Höganäs

    Tel: 042-34 32 05
    Mobil: 070-717 71 35
    E-post: jonas@jozima.se

     

    LJUNGBYHOLM

    Mikael Lovestedt
    ”Illusionisten Mike”
    Loversbrovägen 7
    388 96 Ljungbyholm

    Tel: 0480-373 37
    Mobil: 070-444 31 30
    E-post: mike@illusionisten-mike.nu

     

    LULEÅ

    Bruno Ekberg
    ”Mr Bruno”
    Trollstigen 12
    972 51 Luleå

     

    Tel: 0920-156 29
    Mobil: 070-601 56 29
    E-post: bruno.ekberg@home.se

     

    STOCKHOLM

    Robert Söderblom
    S:t Eriksgatan 52, 2tr
    112 34  Stockholm

    Tel: 08-654 13 35
    Mobil: 070-678 96 69
    E-post: robert.soderblom@bredband.net

     

    TORSLANDA

    Nils Olof Karlsson
    ”Niels Carno”
    Vårbäcksvägen 7 E
    423 33 Torslanda

    Tel: 031-56 21 25
    Mobil:
    E-post: carno.show@telia.com

     

    VÄXJÖ

    Per Klasson
    Lillegårdsvägen 4
    352 50 Växjö

    Tel: 0470-66966
    Mobil: 070-537 16 29
    E-post: per.klasson@camouflage.org

     

    NEW YORK, USA

    Petter Kolm
    NY, New York
    USA

    Tel:
    Mobil:
    E-post: petter.kolm@gmail.com